Obrączki dla gołębi

Oferujemy wysokiej jakości obrączki dla gołębi, które umożliwiają oznaczenie oraz rozróżnienie od siebie poszczególnych okazów. Produkty są zalecane do użytku zarówno w profesjonalnych hodowlach, jak i tych o hobbystycznym charakterze. Dzięki oznaczeniom znacznie wzrasta szansa na to, że jeśli dany osobnik się zgubi, to uczciwy znalazca pomoże mu dotrzeć do domu lub poinformuje Cię o stanie i miejscu przebywania zwierzęcia.

Co ważne, obrączki dla gołębi umożliwiają również informowanie właściciela o tym, że np. dany gołąb zachorował, doznał urazu lub zmarł w trakcie lotu i nie powróci już do gołębnika. Oznaczenie, a szczególnie obrączka aluminiowa z grawerowanym numerem telefonu do właściciela, sprawia, że nawet osoba postronna, niezwiązana z ptactwem hodowlanym, będzie mogła z łatwością zidentyfikować właściciela osobnika.

Wykonanie obrączek

Obrączki wykonujemy z najwyższej jakości tworzyw, w tym także obrączki aluminiowe dla gołębi, które cechują się estetycznym wykonaniem oraz funkcjonalnością. Numer grawerowany na obrączce metodą wypalania laserowego jest odporny na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne, a także czynniki atmosferyczne, takie jak wysoka czy niska temperatura, promieniowanie UV lub wilgoć. Samo założenie obrączki jest czynnością prostą, z którą poradzą sobie zarówno zawodowi hodowcy, jak i osoby zajmujące się hobbystyczną hodowlą gołębi.

Precyzja wykonania gwarantuje, że obrączka nie zsunie się z nogi zwierzęcia i nie odepnie w trakcie użytkowania. Dzięki temu możesz być spokojny, że Twój gołąb nawet podczas międzynarodowego, wielotygodniowego lotu będzie bezpieczny. W naszej ofercie znajdują się także tipesy dla gołębi, czyli elektroniczne oznaczenia, dzięki którym będziesz mógł kontrolować długość lotów czy moment powrotu osobnika do gołębnika.

Obrączki z grawerem

Oznaczenia w hodowli są niezwykle ważne. Pozwalają szybko zidentyfikować, skąd przyleciał gołąb, a nawet, do jakiej hodowli należy. Należy pamiętać, by zawrzeć na nich następujące informacje:

  • skrót kraju, z którego pochodzi gołąb,
  • numer koła, oddziału lub związku hodowców oraz rok zaobrączkowania,
  • numer gołębia.

Każda obrączka to niepowtarzalny element przypisany tylko do jednego zwierzęcia. W Pep Art numery i oznaczenie grawerujemy metoda laserową, która gwarantuje trwałość. Nie zmieniają one struktury pod wpływem działania czynników zewnętrznych, dzięki czemu mimo upływu czasu pozostają czytelne i wciąż pełnią funkcję identyfikacyjną. Wszystkie zamówienia realizujemy z niezwykłą precyzją w możliwie najkrótszym czasie. Wiele z nich jest wysyłanych już po 24 godziny po złożeniu zamówienia. Zapraszamy do współpracy.